Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu Kitabı Hakkında Sizden Gelen Yorumlar

Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 2 + Yardımcı DVD Yorumlar

Burak UYSAL – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Bilindiği sanılan konuları sade ve akıcı bir dil anlatımı ile sıkılmadan öğrenip tekrar yapabileceksiniz. Özellikle halk eğitim merkezinde görev yapan arkadaşlara yol gösterici, dolu dolu içeriğe sahip bir kitap. Sadece halk eğitime yönelik olarak düşünmekte yanlış olur. Kitapta açıklanan ve yapılan uygulamalar her düzeye göre. Yanında gönderilen DVD için verilen emek yadsınamayacak derecede çok. Konu sunuları, pdf notlar, konu videoları, uygulama videoları, çözümlü ve açıklamalı anlatımı ile kişilere bol çeşitli öğrenme imkanı sağlıyor. Bütün Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin okuyup faydalanması, kitaplıklarında bulunması gerekli.

M_esen – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Hocam dvd içeriği dolu dolu. Bir BT öğretmeni sadece sizin kitap ve dvd ile dersi dolu dolu işler. Kitabın ilk konularına sağlıklı bilgisayar kullanımı, BT kullanım alanları konuları eklerseniz birde enson kısma strach ekledimı işlem tamam. Ellerine saglik

Cumhur TORUN – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
kitabi ve video eğitimleri yeni inceleme fırsatı buldum. hakan hocami tebrik ediyorum. bilişim alaninda yazilan tum kitapları almaya ve inceleme gayret ederim. ama bu genislikte ve bu kadar zengin ornekle, üstüne üstelik adım adım, hiçbir soruya gerek kalmadan anlatan bir kitap gormedim desem, mübalağa yapmiyor olurum. "for dummies" serisi kitaplar vardır. hakan hocam "computer use for dummies" kitabini yazmış.
emeklerine sağlık hakan hocam. tekrar tebrik ederim.

Hasari KAŞKAN – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Kitap elime ulaşır ulaşmaz inceleme fırsatı buldum; Kitapta yok yok diyebileceğimiz düzeyde bilgilerle donatılmış. Günlük sorunların çözümüne bile değinilmiş bilgisayarla yeni tanışan biri için bulunmaz nimet, bilgisayarı biliyorum diyenler içinde eksiklerini giderebileceği bir kaynak olmuş. Birinci kitap çok iyiydi bu ise mükemmel olmuş. İnanın kitapta kusur aradım eleştirecek tek bir nokta bulamadım (ancak kendi kendime görseller renksiz diyebildim   ) kitap ince elenmiş sık dokunmuş. Kitap incelemesinden sonra DVD'yi incelediğimde Hakan YANDIM hocamızın ne denli emek verdiğini anladım. Videolar, PDF' ler sunular, belgeler ve uygulamalar içeriği dolu dolu. Bu emek, bu çaba bu başarı beni yerimden titretmedi desem yalan olur. Tebrikler bundan daha iyisi olamazdı. Hakandan iyi şeyler bekliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. 

Fahrettin TOPÇU – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
hocam ilk kitabınızdan sonra ikincisi de elime geçti. dvd çok güzel olmuş.

Olcay BÜYÜKÇAPAR – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Hakan hocamın ellerine sağlık. İlki gibi ikinci baskısı da muhteşem olmuş. Ortaokulda rahatlıkla kullanılabilecek halde bence de. Tebrik ederim, başarılarının devamını dilerim Hakan hocam. Televizyon programında da yer bulması ayrıca beni de çok sevindirdi, bu kadar emek çaba mutlaka hak ettiği takdiri görmeliydi.

Hero26 – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Hocam oncelikle tebrik ederim. Anlasilabilirlik açısından diğerlerinden çok farklı. Dvd de yer alan word uygulamalarını 5. Sınıf öğrencilerime uygulatmaya başladım çocuklar bu uygulamalardan daha fazla olup olmadığını sordular. 5. ve 6. Sinif derslerinde epey işime yarayacak sunumlar. Çok dolu dolu bir kitap ve DVD olmuş eminim ki içinde çok emek var...

Selim BAYKÖSE – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Hakan hocam, sen ne yaptın kardeşim böyle.. Çalışmanın buram buram kalite kokacağını biliyorduk çünkü seni biliyoruz kardeşim ama gerçekten koparmışsın bu çalışmayla..
Kitap harika olmuş, yanında gelen DVD içerikleri hele mükemmel... İçerik gayet anlaşılır bir dille, detaylı olarak işlenmiş DVD de ki video ve sunularla da desteklenmiş... Verilen emek gerçekten takdire şayan, çalışmayı yapan kişi işin mutfağında olunca, tecrübelerde eklenince ortaya çıkan üründe böyle kaliteli oluyor...
Emeklerine sağlık kardeşim...

Hastasıyız dede – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
siparişi verdim, çizgi markette nabi avcının kitabı incelerken resmini gördüm, keşke kitabın meb tarafından resmi kitap olarak kabul edilmesi istenseymiş, emeği geçen herkese teşekkürler.  
Not : ben ilk kitabıda almıştım, tüm sayfaları tek tek tarayıp pdf haline getirmiştim, bu sene boyunca da dersimi o kitaptan işledim, çocuklarda kitaptan hem tekrar hemde takip ettiler, bunuda öyle yapacağım inş.
kesinlikle böyle bir kitaba ihtiyaç vardı. bu kitabı 5. sınıfta anlatıp bilgisayar kullanımı ile ilgili eksikleri çözdükten sonra 6. sınıfta scrach, kodu game lab, small basic vb programlar ile programlama mantığı geliştirme işine girişeceğim.
kitap şu an var olan ihtiyacımızı karşılamakta, emeği geçenlerin ellerine yüreğine sağlık.

Tucker_boi – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
mükemmel bir anlatım ve içerik teşekkürler ...

compeach 06 – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Teşekkür ederim hocam . Bu kitap yılların sorununa çözüm buldu.

Antipc – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Tebrikler hocam, emeğinize sağlık, kitap kısa sürede elime ulaştı.Akşam çayında elime alıp okuyorum mükemmel bir anlatım. Bilgisayar öğrenmek isteyenlerin karşılaşabileceği sıkıntılara işaret eden durumlar anlaşılır bir dille ifade edilmiş. Bazı kitaplarda benim dahi anlamadığım ifadeler olurdu. Bu kitaptaki anlatımı çok beğendim.

acer50 – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
kitabı 2 gündür inceliyorum, bir bilgisayar öğretmeninin ders kitabı ancak bu kadar olurdu, kitabın dili ve anlatımı çok sade anlaşılır, görseller güzel. tam tavsiye edilecek kitap gerçekten. Emeğinize, elinize sağlık, destek verenlere de teşekkürler.
Kitabın dvd sini tam inceleyemedim ama word uygulamaları az ve basit gibi geldi bana, 3. kitaba uygulama örnekleri çoğaltılırsa tadından yenmez hocam

Elrond – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
süper kitap. sonunda mebin yapamadığını hakan hocam yaptı...çok kapsamlı bir kılavuz kitap hazırladı bizlere 

Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu Yorumlar

 • Erakcora-bbnet forum

  Hocam, kitap elime geçti. Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Anlatım çok güzel.

 • Gülnihal OTÇU -İlköğretim Matematik Öğretmeni

  Artık bir bilgiyi bulmak için nasıl düşündüğümüz cümleyi direk googl e yazıyorsak bunu kitaplardan da bekliyoruz. Ve kesinlikle bu kitapta bilgisayarla ilgili kafandaki soruları içindekiler bölümünden rahatlıkla bulabileceğin bir emek var. Bilgisayar dediğin görseli olmadan anlaşılamayacak kadar karmaşık içindeki bütün bilgilerin üstüne görselleri olması harika. Bilgisayar öğrenmeye yeni başlayan biri için Başucu eseri olmayı hakediyor. Emeğine sağlık Hakan hocam.

 • Ali ÜNTÜRK -VHKİ

  Öncelikle eline kalemine sağlık güzel bir eser olmuş. İlk elime aldığ ımda Excel ile alakalı sayfaları çevirdim. İş yerinde kullandığım fakat birçok püf noktasını bilmediğim bu programın inceliklerini senin bol görselli bu kitabından öğrendim. Bilgisayar kullanmayı bilen biri olarak bana birçok noktada yardımcı olabilecek bir eser. Bilgisayar öğrenmeye Yeni başlayan birisi için dört dörtlük bir eser olduğunu düşünüyorum.

 • Phascolarctos cinereus BBNET Forum  (Bilişim Teknolojileri Öğretmeni)

  Kitabı özel sipariş etsem kendi kursum için içerik bu kadar uyumlu olurdu. Konular modul saati olarak değilde tam benim anlattığım sürelere ve yoğunluğa göre. Yeni kursta uygulayıp varsa dönüt veririz inş. hocamıza. Elinize sağlık...

 • hastasıyız dede BBNET FORUM (Bilişim Teknolojileri Öğretmeni)
  ellerine emeğine sağlık hocam arkadaşlar kitap hakkında güzel yorumları yazmışlar gerçekten övgüyü hak ediyor

 • Gökhan BİÇER Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

  Kitabınızı halk eğitim merkezinde kullanıyorum. Çok disiplinli güzel bir çalışma olmuş. Halk eğitimde kullanılacak şu andaki piyasadaki en iyi kitabı bizlere kazandırdığınız için teşekkür ederim. Halk eğitimde lise öğrencileri için kurs açacağım. Kursu açtığımda bu kitabı tüm öğrencilere aldıracağım.

 • Alpi-bbnet forum

  Kitabınızı inceledim hocam elinize sağlık, kitap tam bilgisayar bilgisi sıfır olan kişiye göre hazırlanmış ayrıca baskı kalitesi de çok iyi. Kısaca tam halk eğitim merkezlerinin istediği gibi bir kitap tekrardan emeklerinize sağlık…

 • a.gokhan - bbnet forum

  Çok basit hazırlanmış(ki bu güzel ), işime yarayacak bolca uygulama bulunan, çok da kalın olmayan(bu da güzel  ) derli toplu bir kitap. Tebrikler hocam alkışlıyorum.

 • moonlight - bbnet forum

  Uzun zamandır arayıpta bulamadığım bir çalışma olmuş.Hemen sipariş verdim.Hocam emeğinize sağlık ,çok teşekkür ederim.

 • Songül AÇAR - Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

  Değerli Hocam,
  Kitabınız benim de elime ulaştı. Çok iyi bir çalışma. Emeğinizin karşılığını alırsınız umarım. Teşekkürler.

 • saviola26 - bbnet forum

  Hocam kitap güzel olmuş, emeğinize sağlık.

 • Olcay Büyükçapar / Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

  Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu kitabı, Anlatımı samimi, içeriği dopdolu bir kitap. Bilgisayar kullanımında sıkça sorulan ve anlatırken dört döndüren birçok konu somutlaştırılarak anlatılmış. Bölüm sonu soruları sayesinde bilgisayar kullanımı eğitimleri veren eğitmenlere ve kursiyerlerine tekrar yapma imkânı sağlamış.

  CD/DVD yazdırma, internetten program indirirken reklamsı tuzaklardan korunma, internetten video indirme, taşınabilir belleklere bulaşan virüslerden kurtulma yolları, Google gelişmiş arama teknikleri, Chrome ve Internet Explorer kullanımının incelikleri ve daha nice merak edilen konu başlıkları ile fark yaratmış doğrusu.

  Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak, değerli meslektaşım Hakan Yandım'ın bu kitabı ile bilgisayar kullanımı konusunda doğru bilinen birçok yanlışı düzelteceğini öngörüyorum.

  Okuması yazması olan her bireyin kolayca anlayabileceği üslubu sayesinde bilene yol bilmeyene ışık olmuş...

 • ilsis BBNET FORUM (Bilişim Teknolojileri Öğretmeni)

  Dün itibariyle kargo ulaştı kitabı inceledim gayet güzel yalın bir dille hazırlanmış ellerinize sağlık çok güzel olmuş kurslarım da kaynak kitap olarak kullanmayı düşünüyorum.

 • AHMET BARCI / Sınıf Öğretmeni

  Merhaba Hakan Hocam. Sizin kitaba dair yazdıklarınızı, kitabı alan okuyan meslektaşlarımızın yorumlarını da okuduktan sonra almaya karar verdim. Kitap elime ulaştıktan sonra kitap hakkında yapılan övgü dolu yorumların ne kadar haklı olduğunu anladım. Emekleriniz için çok ama çok teşekkürler, bence bu alanda çok büyük bir boşluğu doldurmuş oldunuz, kitabı çok sade bir dille herkesin anlayacağı bir şekilde yazmışsınız, bilgisayardan hiç anlamayan da bilgisayardan anlayıp eksikleri, unuttukları olanlar da bu kitaptan faydalanacaklardır. Daha önce gönüllü veya zorunlu olarak bilgisayar eğitimiyle ilgili birçok kursa katıldım ancak bu kurslarda öğrendiklerimden bazıları, sıkça uygulayamadıklarımın büyük bir bölümü ise uçtu gitti. Sayenizde bilgisayar konusunda eksikliklerimi tamamlayacağım, unuttuklarımı hatırlatacağım süper bir kitaba sahip oldum. Elinize, emeğinize sağlık...

 • strangerX BBNET Forum  (Bilişim Teknolojileri Öğretmeni)

  Hemen kitabı edindim ve içine dalıp incelemeye başladım.
  Gördüğüm şuydu, bizlere yani bilişimcilere dokunabilen bir kitap. Bizim dilimizden konuşuyor. 
  Akademik kulelerden yayımlanan ve bizlere ulaşamayan çoğu yayının aksine konuların, örneklerin ve sorunların direk sahadan hazırlanıp derlendiği güzel bir çalışma. Emeğini bizim ile paylaştığın için teşekkürler, Emeğine Sağlık Hakan YANDIM.

 • Nedim Yiğitbaş (BİLTEKDER Yön.Kur.Bşk)

  "Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu" kitabını incelediğimde özgün her seviyeden kişilerin kolayca anlayabileceği dil ve görsellerin yerinde kullanılması oldukça başarılı bir çalışma olduğunu gördüm.Özellikle bilgisayar kursu veren hocalarımızın işini büyük ölçüde kolaylaştırıcı detaylı bir kaynak olacağı kanaatindeyim.

 • Hasari BBNET Forum  (Bilişim Teknolojileri Öğretmeni)

  Kitap baştan sona herkesin anlayabileceği bir dilde anlatılmış. Kitabı incelediğimde aa.. bunu da eklemiş diye şaşırmadım desem yalan olur. Hayatın kendisini kitaba yansıtmış. Güncel ve basit bir anlatım ile anlatılmak istenen en iyi şekilde ifade edilmiş. Uygulamada bile anlatmakta zorlandığımız konuları yazıya ve görsellere dökerek güzel bir şekilde anlatmış. İçimizden bir kardeşimizin böyle güzel çalışmalara imza attığını görmek gurur verici. Yolunda başarılar kardeşim...

 • Emrullah UZUN  (Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Mebbis Sorumlusu)

  Meslektaşım gerçekten çok güzel bir iş çıkarmış. Hocam dil olarak o kadar uygun bir üslup kullanmış ki bilgisayar başına ilk defa geçen biri bile kolaylıkla bu adımları uygulayarak amacına ulaşabilir.