Bilgisayarın Görüntüsünü Projeksiyona Aktarma

Bilgisayarın Görüntüsünü Projeksiyona Aktarma

Bilgisayarın Görüntüsünü Televizyona Aktarma

Denetim Masası – Görüntü penceresinde sol bölümde Projektöre Bağlan düğmesi ile bilgisayarın görüntüsünü projeksiyona aktarabilirsiniz.
(Bu menü dizüstü bilgisayarlarda yer alır.)

Bu menüde yer alan Projektöre Bağlan düğmesine tıkladığınızda aşağıdaki menü ile karşılaşırsınız. Bu pencereye Windows+P kısayol tuşu ile ulaşabilirsiniz.

Yalnızca bilgisayar seçeneği ile görüntü yalnızca bilgisayar ekranınızda, çoğalt seçeneği ile hem kendi ekranınızda hem projeksiyonda, yalnızca projektör seçeneği ile görüntü yalnızca projeksiyonda yer alır. Genellikle bu seçeneklerden çoğalt seçeneği kullanılır. Bu menüde yer alan Genişlet seçeneği ile sanki iki ekranınız var gibi bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Bir monitörden fareyi sağa doğru sürüklediğinizde monitör sınırı bittiğinde imleç diğer monitöre geçiş yapar.

Dizüstü bilgisayarlarda bu işlemi yapabileceğiniz kısayol tuşu da yer alır. Fn tuşu ile birlikte genellikle F8 tuşu ile bu seçeneklere daha kolay ulaşabilirsiniz. Burada yer alan F8 tuşu bilgisayar markalarında farklılık gösterebilir ve Fn (Fonksiyon) tuşu ile birlikte kullanılır. Aşağıdaki gibi bir bilgisayarda bilgisayarın görüntüsünü projeksiyona aktaramak, bilgisayarın ekranını ikinci ekran olarak kullanmak yada bilgisayarın görüntüsünü televizyona aktarmak için FN+F7 tuş kombinasyonu kullanılır.

 

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.