Video İzlemede Karşılaşılan Sorunların Çözümü

Video İzlemede Karşılaşılan Sorunların Çözümü

Genellikle video izlemede görüntü var ses yok veya ses var görüntü yok gibi problemler yaşarsınız. Bazı video dosyalarınız hiç açılmayabilir. Bu sorunlar genellikle eksik kodeklerden kaynaklanır. Video izleme programlarının yanı sıra bilgisayarınıza kodek dediğimiz video dosyalarını açmanızı sağlayan yamalar (kodekler) kurmalısınız. Bu kodeklerden en çok kullanılanı ise “K Lite Codec Pack” olarak karşımıza çıkıyor. Google sayesinde bu kodek paketine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu kodek paketini kurduğunuzda beraberinde Media Player Classic adında bir video izleme programı da kurulur.

Bilgisayarımda Video Neden Açılmıyor?

Bu program ve kodek paketinin güncel sürümü sayesinde bilgisayarınızda izleyemeyeceğiniz video kalmayacaktır. Bu kodek paketini zaman zaman yeni sürümü ile güncellemeniz gerekebilir.

En İyi Video İzleme Programı

Windows işletim sistemi üzerinde Windows Media Player isimli bir program yer almaktadır. Bu program ile müzik dinleyebilir, videolarınızı izleyebilirsiniz. Bazı video dosyalarınızı, dosya türünün desteklenmemesi halinde Windows Media Player ile açamayabilirsiniz. Bazen de yeni filmlerde kullanılan görüntü ve ses teknolojileri nedeniyle film dosyalarınız Windows Media Player ile açılır ama ses ve görüntüde problemler meydana gelebilir.

Bu nedenle başka programlara ihtiyaç duyarsınız. Bunlardan bazıları Gom Player – BS Player – VLC Media Player’dır. Dilerseniz bu programları video izleme ve müzik dinlemede kullanabilirsiniz.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.